Střelba v Austinu: Útočník zabil ženu, po pachateli policie pátrá

Zahraničí
31. 7. 2016 11:14
Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.

Při střelbě v centru texaské metropole Austinu brzy ráno místního času zemřela mladá žena a tři další byly vážně zraněny, oznámila policie. Po podezřelém muži, který unikl, podle policejního náčelníka Briana Manleyho nyní bezpečnostní složky pátrají. Je mu patrně kolem dvaceti let a je hispánského původu.

Policie obdržela hlášení o střelbě ve čtvrti plné barů a zábavních podniků okolo 2.00 místního času (9.00 SELČ), což je krátce po zavírací hodině. Po příjezdu nalezli policisté jednu mrtvou ženu a čtyři zraněné. Tři byly převezeny do nemocnice a čtvrtá hospitalizaci odmítla.

"Byl tam chaos," uvedl Manley. Lidé podle něj začali prchat všemi směry, jakmile se výstřely ozvaly.

Motiv činu zatím není znám, ani to, zda střelec své oběti znal. Policie případ vyšetřuje a další podrobnosti má oznámit později. Zatím vyzvala veřejnost, aby jí poskytla záznamy z místa činu pořízené například mobilními telefony. Zraněné ženy nejsou podle mluvčího místní nemocnice v ohrožení života.

Několik minut po tomto incidentu se ozvala střelba nedaleko. Podle policie střílel jeden muž po potyčce na parkovišti. Střelce zneškodnili kolemjdoucí. Policie se nejprve domnívala, že spolu obě střelby souvisejí, poté to vyloučila. Při této střelbě byl zraněn pouze muž, který střílel, a to ve chvíli, kdy ho zneškodňovali kolemjdoucí.

V texaském Dallasu nedávno černoch Micah Xavier zabil pět policistů, patrně z rasových důvodů.

Podle zdravotníků citovaných televizní stanicí CNN je obětí asi třicetiletá žena a dalších několik lidí utrpělo střelná zranění.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , twitter

Další čtení

ilustrační foto

Úřad FBI zabránil teroristickému útoku v Michiganu. Měl být na Haloweena

Zahraničí
31. 10. 2025
Ropný tanker - ilustrační foto

Indie zase začala nakupovat ruskou ropu. Od firem, na které nejsou sankce

Zahraničí
31. 10. 2025
ilustrační foto

Ukrajinec se chtěl vyhnout narukování. Autem prorazil závory do Maďarska

Zahraničí
31. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ