Teenageři, kteří plánovali útok na školu, dostali tvrdé tresty

Zahraničí
20. 7. 2018 22:36
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Soud v severoanglickém Leedsu v pátek poslal na dvanáct a deset let do vězení dva patnáctileté hochy, kteří loni ve své škole plánovali masakr po vzoru útoku na americké střední škole Columbine.

Prokuratura během procesu uvedla, že dvojice téměř zbožně uctívala Erica Harrise a Dylana Klebolda, teenagery, kteří v roce 1999 na střední škole Columbine v Coloradu zabili 12 studentů a učitele a pak spáchali sebevraždu.

Britští mladíci byli zatčeni loni v listopadu. Hájili se tím, že jejich plán byl pouze fantazií. Podle obžaloby ale měli seznam cílů, na němž byli spolužáci, kteří je údajně šikanovali, i učitelé. Přes internet si hledali zbraně a návody na výrobu bomby, uvedla prokuratura. Porota v květnu oba nezletilé uznaly vinnými.

Autor: ČTK Foto: , pixabay.com/WilliamCho

Další čtení

ilustrační fotografie

Syn indického magnáta chce z Kolumbie převzít 80 hrochů, jimž hrozí utracení

Zahraničí
29. 4. 2026
ilustrační obrázek

Mniši jako pašeráci: na Srí Lance zabavili přes 110 kilo konopí ukrytého v kufrech

Zahraničí
29. 4. 2026
ilustrační obrázek

Ukrajina v březnu sestřelila 33.000 ruských dronů, je to měsíční rekord

Zahraničí
29. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ