Trump: Atentát v Berlíně byl útokem proti lidskosti

Zahraničí
21. 12. 2016 22:45
Donald Trump.
Donald Trump.

Budoucí americký prezident Donald Trump ve středu označil pondělní teroristický čin v Berlíně útokem proti lidství. Již v pondělí obvinil z atentátu islámské teroristy, kteří podle něj ve jménu světového džihádu bez ustání masakrují křesťany.

"Je to útok na lidskost, který musí být zastaven," řekl ve středu Trump novinářům. "To, co se děje, je hanebné," dodal s tím, že s dosluhujícím prezidentem Barackem Obamou od útoku v Berlíně nehovořil.

Trump bezprostředně po útoku ještě dřív než německá média spojil čin s islamistickými teroristy. Útok odsoudil i Obama, učinil tak ještě v pondělí. V úterý pak telefonicky kondoloval německé kancléřce Angele Merkelové, zároveň popřál zraněným brzké uzdravení.

Autor: ČTK , ReutersFoto: ČTK , Andrew Harnik

Další čtení

Portugalské úřady zabavily rekordní množství kokainu u Azorských ostrovů

Zahraničí
27. 1. 2026

Finsko posiluje v Baltském moři ochranu kritické infrastruktury před sabotáží

Zahraničí
27. 1. 2026

Švédská vláda chce snížit věk trestní odpovědnosti na 13 let

Zahraničí
26. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ