Trump je "světaneználek", naznačil Obama

Zahraničí
2. 4. 2016 07:21
Donald Trump.
Donald Trump.

Republikánský prezidentský favorit Donald Trump neví příliš mnoho o zahraniční politice a o situaci na Korejském poloostrově. Na tiskové konferenci na závěr summitu o jaderné bezpečnosti to v pátek prohlásil americký prezident Barack Obama. Trump před týdnem řekl, že by nechal Japonsko a Jižní Koreu, aby si vybudovaly vlastní jaderné arzenály.

"Prohlášení, která jste zmínil, nám říkají, že osoba, která je učinila, příliš neví o zahraniční politice, jaderné politice, Korejském poloostrově či světě obecně," řekl Obama na dotaz novináře, který připomněl Trumpovy výroky.

Trump v rozhovoru s televizí CNN zopakoval svůj kritický postoj k Severoatlantické aliance, která by si podle něj zasloužila výraznou reformu. Také řekl, že by bylo lepší, aby Jižní Korea s Japonskem měly své vlastní jaderné zbraně, takže by se nemusely spoléhat na Ameriku, že jim pomůže proti Číně a Severní Koreji.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

Orbán je šťastný. Dostal od Trumpa výjimku ze sankcí na ruskou ropu

Zahraničí
7. 11. 2025

Premiér Tusk obvinil prezidenta Nawrockého, že vede válku proti vládě

Zahraničí
7. 11. 2025
ilustrační foto

Ve Švédsku jsou tisíce gangsterů. Statistiky odhalují skandální čísla

Zahraničí
7. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ