Trump: O zprávě týkající se ruského vměšování rozhodne ministerstvo

Zahraničí
31. 1. 2019 09:22
Donald Trump.
Donald Trump.

Americký prezident ponechá na ministerstvu spravedlnosti, aby samo rozhodlo, jak naložit se závěrečnou zprávou zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera o ruském vměšování do prezidentských voleb v USA. Donald Trump to řekl v rozhovoru, který ve středu zveřejnil konzervativní server Daily Caller. "Rozhodnutí musí padnout uvnitř ministerstva," řekl prezident.

Trumpův nominant na funkci ministra spravedlnosti William Barr nedávno v kongresovém slyšení prohlásil, že nechá Muellera, aby svou zprávu dokončil, a postará se o zveřejnění jejího obsahu, jak jen to bude možné. Reagoval tak na obavy demokratické opozice, že ministerstvo Muellerovo vyšetřování na nátlak Trumpa zastaví.

Úřadující ministr spravedlnosti Matthew Whitaker ve středu novinářům řekl, že Muellerova zpráva je před dokončením. Trump serveru Daily Caller sdělil, že o termínu dokončení zprávy s Whitakerem nemluvil.

Prezident na Muellerovo vyšetřování často útočí a označuje ho za hon na čarodějnice. Trump jakékoli vměšování Ruska do prezidentských voleb v roce 2016 stejně jako Moskva popírá.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/AP/Jacquelyn Martin

Další čtení

Ales Bjaljacki

Běloruský režim propustil 123 vězňů, včetně Bjaljackého a Kalesnikavové

Zahraničí
13. 12. 2025

Ukrajinská Oděská oblast čelila jednomu z největších ruských útoků, uvedly úřady

Zahraničí
13. 12. 2025

Německo si předvolalo ruského velvyslance, důvodem jsou ruské hybridní útoky

Zahraničí
12. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV