Trumpovým poradcem pro boj s terorismem bude Thomas Bossert

Zahraničí
27. 12. 2016 18:36
Donald Trump.
Donald Trump.

Poradcem budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa pro otázky národní bezpečnosti a boje proti terorismu bude Thomas Bossert. Oznámil to Trumpův tým. Bossert pracoval jako zástupce poradce pro otázky národní bezpečnosti už pro republikánského prezidenta George Bushe mladšího.

Z titulu nové funkce poradce bude mít Bossert výrazný vliv na protiteroristickou politiku Bílého domu pod Trumpovým vedením, upozornil list USA Today.

Bossert nyní vede poradenskou firmu, která se věnuje řízení rizik, a v rámci think-tanku Atlantic Council se věnuje kybernetické bezpečnosti.

"Tom s sebou do našeho týmu v Bílém domě přináší velmi hluboké a rozsáhlé znalosti a zkušenosti z oblasti ochrany naší vlasti," uvedl Trump v prohlášení.

Autor: ČTK , ReutersFoto: ČTK/AP , Andrew Harnik

Další čtení

ilustrační obrázek

Miliony za záchranu nestačily. Po velrybě Timmym zůstaly jen nezodpovězené otázky

Zahraničí
12. 6. 2026
ilustrační obrázek

Umělá inteligence mění trh práce: Firmy zvažují nahrazení vysokoškoláků méně kvalifikovanými pracovníky s AI

Zahraničí
12. 6. 2026
ilustrační obrázek

Naděje pro siamská dvojčata: Bratislavští lékaři mají za sebou první úspěšný zákrok

Zahraničí
12. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ