V USA se rozhodne Nikulinovi, který byl zadržen v Česku

Zahraničí
4. 4. 2018 06:45
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Před soudem v San Francisku má ve středu znovu stanout Rus Jevgenij Nikulin, jehož minulý týden Česká republika vydala Spojeným státům kvůli podezření z rozsáhlých kybernetických útoků na sociální sítě a počítačové systémy. Třicetiletý Rus má vyslechnout verdikt soudkyně Elizabeth Laporteové o vazbě a soud by měl rovněž rozhodnout o přidělení obhájce. Slyšení před severokalifornským federálním soudem je naplánováno na 18.30 SELČ.

Nikulin se před soudem v San Francisku poprvé objevil minulý týden v pátek, krátce po deportaci z Česka. Prohlásil, že se cítí nevinen.

Pokud bude odsouzen, hrozí Nikulinovi víc než 30 let vězení a pokuta přesahují jeden milion dolarů (20,6 milionu Kč). Podle zveřejněného obvinění se Nikulin dopustil průniku do počítačového systému, poškození chráněného počítače, krádeže identity a obchodování s prostředky pro neoprávněný přístup do počítačových systémů.

Autor: ČTK Foto: , Pixabay.com/Daniel_B_photos

Další čtení

Slovenský prezident vypsal na 4. července referendum, bude zahrnovat dvě otázky

Zahraničí
21. 4. 2026
Alžběta II., 10. dubna 2008

Alžběta II. byla mimořádnou panovnicí, na trůnu strávila sedmdesát let

Zahraničí
21. 4. 2026

Nová jaderná dohoda s Íránem bude lepší než ta z roku 2015, tvrdí Trump

Zahraničí
20. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ