Veletoč. V USA znovu využijí soukromé věznice

Zahraničí
24. 2. 2017 08:16
Jeff Sessions zrušil dekret, který blokoval využívání soukromých věznic (ilustrační foto).
Jeff Sessions zrušil dekret, který blokoval využívání soukromých věznic (ilustrační foto).

Americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions zrušil dekret, který blokoval využívání soukromých věznic. Rozhodnutí postupně zastavit využívání privátních vězení vydala loni v létě tehdejší náměstkyně ministra spravedlnosti Sally Yatesová. Podle Sessionse by ale bez nich nebylo možné naplnit potřeby vězeňského systému.

Loňské rozhodnutí Yatesové ukládalo federální vězeňské službě, aby začala omezovat a nakonec aby zcela vyloučila využívání nápravných zařízení, která jsou pod správou soukromých společností. Jako důvod byla uvedena nedostatečná kvalita privátních vězení ve srovnání s federálními věznicemi a jejich nízká bezpečnost. Podle Yatesové nebylo navíc vzhledem k poklesu odsouzených tolik nápravných zařízení zapotřebí.

Z pátečního nařízení ministra Sessionse vyplývá, že je opačného názoru. Direktiva Yatesové, kterou svým dekretem zrušil, prý byla v rozporu s dlouhodobou politikou ministerstva spravedlnosti a "poškodila schopnost vězeňské služby naplnit budoucí potřeby systému".

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

Ambiciózní cíle Bundeswehru v ohrožení. Bude muset Německo oživit povinné odvody?

Zahraničí
27. 6. 2026
Polsko, Poznaň – památník obětem dělnických protestů z června 1956

Poznaň 1956: Den, kdy dělníci povstali proti komunistickému režimu

Zahraničí
27. 6. 2026

USA oznámily nové údery na Írán v odvetě za útok na obchodní loď

Zahraničí
27. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ