Velká vlaková loupež. Za jízdy ukradli 50 tun obilí

Zahraničí
11. 12. 2011 17:50
Z jednoucího vlaku lupiči ukradli 50 tun obilí (ilustrační foto).
Z jednoucího vlaku lupiči ukradli 50 tun obilí (ilustrační foto).

Brazilská policie v jihovýchodním státě Sao Paulo vyšetřuje krádež 50 tun obilí, které byly uloupeny z jedoucího vlaku. Podle agentury AP případ připomíná loupeže na Divokém západě, kdy jedoucí vlaky přepadali bandité na koních.

Podle policejní zprávy zloději naolejovali koleje, v důsledku čehož lokomotiva táhnoucí soupravu 54 vagonů začala prokluzovat a zpomalila. Pak lupiči použili odtahový vůz s hákem, s jehož pomocí z vlaku "vyložili" kontejnery naplněné obilím.

Loupež byla spáchána ve venkovské oblasti asi 300 kilometrů severně od brazilské metropole. Vlak směřoval do přístavu Santos s nákladem 60 tun obilí a cukru.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Do nejvyšší budovy v Pekingu patrně narazilo malé letadlo, tvrdí svědci

Zahraničí
27. 6. 2026

Soud uložil doživotní trest muži, který zaútočil na vánoční trhy v Magdeburku

Zahraničí
26. 6. 2026
Opuštěné přímořské letovisko s moderními hotely v Sevastopolu

Krymská infrastruktura pod tlakem. Moskvou dosazená správa vyhlašuje nouzový stav

Zahraničí
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ