Velká vlaková loupež. Za jízdy ukradli 50 tun obilí

Zahraničí
11. 12. 2011 17:50
Z jednoucího vlaku lupiči ukradli 50 tun obilí (ilustrační foto).
Z jednoucího vlaku lupiči ukradli 50 tun obilí (ilustrační foto).

Brazilská policie v jihovýchodním státě Sao Paulo vyšetřuje krádež 50 tun obilí, které byly uloupeny z jedoucího vlaku. Podle agentury AP případ připomíná loupeže na Divokém západě, kdy jedoucí vlaky přepadali bandité na koních.

Podle policejní zprávy zloději naolejovali koleje, v důsledku čehož lokomotiva táhnoucí soupravu 54 vagonů začala prokluzovat a zpomalila. Pak lupiči použili odtahový vůz s hákem, s jehož pomocí z vlaku "vyložili" kontejnery naplněné obilím.

Loupež byla spáchána ve venkovské oblasti asi 300 kilometrů severně od brazilské metropole. Vlak směřoval do přístavu Santos s nákladem 60 tun obilí a cukru.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto, Grosses Wiesbachhorn

Český horolezec zahynul po pádu v rakouských Alpách

Zahraničí
23. 6. 2026

Vlaky po celém Německu stojí kvůli poruše rádiového spojení, uvádějí média

Zahraničí
23. 6. 2026
John Thune, senátor USA, Republikánská strana

Senát USA podpořil rezoluci o ukončení války s Íránem, Trumpovi navzdory

Zahraničí
23. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ