Venezuelská opozice volá na pomoc papeže Františka

Zahraničí
1. 9. 2017 06:24
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Venezuelská opozice požádala papeže Františka o podporu vzhledem k těžké politické a hospodářské krizi v zemi. Hlava římskokatolické církve by měla naléhat na socialistickou vládu prezidenta Nicoláse Madura, aby přijala humanitární pomoc a respektovala lidská práva, prohlásil v pátek předseda opozicí ovládaného parlamentu Julio Borges.

"Naše země se nachází v humanitární krizi velkých rozměrů," řekl Borges, podle něhož lidem chybějí potraviny i léky. Vláda však odmítá, že by země vězela v krizi, a nabídky pomoci odmítla.

Kvůli nízkým cenám ropy, korupci a dlouhodobě špatnému hospodaření Venezuela už nemá téměř žádné devizové prostředky. V obchodech chybějí potraviny, léky i věci denní potřeby.

Madurův režim naposledy zbavil parlament jeho pravomocí a pozavíral řadu odpůrců režimu. "Ti, kdo jsou odpovědni za hlad, zavírají dveře před humanitární pomocí a za každou cenu brání svou moc," prohlásil Borges.

Autor: ČTK Foto: ČTK/EFE/Cristian Hernández, ČTK/EFE/Cristian Hernández

Další čtení

Muž v Louisianě po domácí hádce zastřelil osm dětí, zahynul po honičce s policií

Zahraničí
19. 4. 2026
ilustrační obrázek

Policie na Trinidadu objevila masový hrob s těly desítek malých dětí

Zahraničí
19. 4. 2026
ilustrační obrázek

Írán má stále 40 procent dronů a vykopává zavalené sklady raket

Zahraničí
19. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ