Záplavové deště si v Brazílii vyžádaly nejméně osm obětí

Zahraničí
24. 7. 2019 19:31
Záplavy v Brazílii.
Záplavy v Brazílii.

Záplavové deště si na severovýchodě Brazílie vyžádaly nejméně osm obětí. Záplavy a sesuvy půdy postihly čtyři města ve státě Pernambuco, včetně místní metropole Recife, informovala agentura AFP.

Bilance obětí postupně narůstala od středečního rána a hasiči se domnívají, že další těla ještě nebyla nalezena.

V blízkosti Recife, které má více než 1,5 milionu obyvatel, bylo postiženo i turisty vyhledávané město Olinda a také další dvě předměstí, Jabotao a Abreu e Lima.

Déšť, který má pokračovat celou středu, způsobil zaplavení celých čtvrtí. V některých ulicích lze jako dopravních prostředků použít pouze traktorů nebo člunů. V ulicích se objevila chovná zvířata i kajmani.

Veřejné školy v zasažené oblasti zůstaly zavřené a mnozí lidé byli z preventivních důvodů evakuováni ze svých domovů. Jejich počet ale úřady neupřesnily.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/AP/Vitor Jubini

Další čtení

Ukrajinští vojáci stále ovládají část Pokrovska, ujistil generál Syrskyj

Zahraničí
10. 12. 2025

Při lyžařském neštěstí na jihu Rakouska zahynul 64letý český učitel

Zahraničí
10. 12. 2025
Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj chce uspořádat na Ukrajině volby. Žádá ale bezpečí pro voliče

Zahraničí
Aktualizováno: 10. 12. 2025 00:10

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV