Aleppo zase pod palbou. Už žádné příměří nebude, tvrdí Rusko

Zahraničí
24. 10. 2016 11:30
Bojová zóna v Aleppu.
Bojová zóna v Aleppu.

Rusko nepřipravuje další humanitární pauzu v bojích o syrské Aleppo. Oznámil to v pondělí náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov. Třídenní příměří vypršelo v sobotu večer.

Rjabkov také sdělil, že případné prodloužení klidu zbraní bude záležet na tom, jak se zachovají bojovníci syrské opozice.

Humanitární pauzu pro východní Aleppo vyhlásily jednostranně Rusko a syrská vláda a určeno bylo nejenom k přesunu humanitární pomoci, ale také k evakuaci raněných a odchodu povstalců i civilistů. Koridory určené k evakuaci nebyly dostatečně bezpečné a povstalci odejít nechtějí.

Už v noci na neděli byly obnoveny nálety a povstalci ostřelovali západní čtvrtě kontrolované vládou. Povstalecká Syrská svobodná armáda chce prolomit armádní obklíčení a připravuje velký útok.

Boje o východní Aleppo byly obnoveny v září po přerušení předchozího příměří a podle ochránců lidských práv si vyžádaly stovky mrtvých. V obležení se ocitlo na 250 tisíc obyvatel.

Foto: ČTK/ABACA/AA/ABACA

Další čtení

ilustrační foto

Američané potopili další loď v Tichém oceánu. Zemřeli čtyři lidé

Zahraničí
30. 10. 2025
ilustrační foto

Afghánec, který v Německu ubodal dítě a muže, míří do léčebny. Nebyl příčetný

Zahraničí
30. 10. 2025
Si Ťin-pching, oslavovaný nejvyšší soudruh

Trump a Si mají dohodu, ale spíše jde o křehké příměří. Vrátili se před celní války

Zahraničí
30. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ