Bojovníky IS napadli divočáci, tři muži zemřeli

Zahraničí
24. 4. 2017 14:29
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Na bojovníky Islámského státu IS si tentokrát nepočíhala žádná armáda, ale skupinka divočáků. Napadení rozzuřenou zvěří se odehrálo v Iráku poblíž nedaleké farmy. Místní média oznámila, že útok nepřežili tři muži. Zprávu přinesl britský deník Daily Mail.

Islámští džihádisté obléhající irácké město Kirkúk měli nezvanou návštěvu. Podle místních se radikálové snažili zbavit kanců, kteří jim napadali zemědělskou půdu, avšak neúspěšně.

Prasata si nic nenechala líbit. V noci na pondělí napadla tři bojovníky IS. Detaily útoku jsou zatím nejasné, podle místních médií však radikálové útok nepřežili.

IS nechce půdu v severoiráckém městě opustit. Místní úřady už několikrát požádaly iráckou vládu o pomoc, avšak marně. Teroristé z IS pravidelně v obléhaném Kirkúku popravují místní obyvatele kvůli spolupráci s bezpečnostními silami nebo za pokus o útěk. Pro civilisty už je situace neúnosná. Tisíce jich proto z obléhané oblasti musely odejít a uchýlit se do uprchlických táborů.

Autor: -tya-Foto: Autor/Depositphotos , budabar

Další čtení

ilustrační foto

Ministerstvo uvedlo, že v souvislosti s Epsteinem prověřuje milion dokumentů

Zahraničí
24. 12. 2025
Papež Lev XIV.

Papež kritizoval na Štědrý večer hospodářství, které mění lidi ve zboží

Zahraničí
24. 12. 2025
ilustrační foto

Ve Středozemním moři ztroskotala loď se 100 migranty. Zachránili jednoho

Zahraničí
24. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV