Dělníci odpojili výtah, až po měsíci v něm našli tělo ženy

Zahraničí
7. 3. 2016 08:00
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

V západočínském městě Si-an nalezli až po měsíci ve výtahu, který byl odpojen z provozu, mrtvé ženské tělo. O incidentu informovala britská BBC s odvoláním na prohlášení místních úřadů. Dva dělníci výtah vypnuli již 30. ledna, oběť v rezidenční budově objevili jiní pracovníci, kteří dorazili 1. března. Policie smrt vyšetřuje jako neúmyslné zabití a zadržela několik lidí.

Ve výtahu, který byl jedním ze dvou v budově, byly údajně nalezeny škrábance. Třiačtyřicetiletá žena žila sama a její rodina ji často nenavštěvovala, oznámily úřady v oblasti Kao-ling v provincii Ťiang-si.

Dělníci byli do domu zavoláni, aby opravili poruchu výtahu. Podle výpovědí prý na chodbách křičeli, zda uvnitř výtahu někdo není. Přítomnost ženy neodhalili, což je "hrubá nedbalost", uvedly čínské úřady. Práce na rozbitém výtahu byly následně odloženy, a to zčásti kvůli oslavám čínského Nového roku.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Letoun slovenské firmy AirExplore sjel v neděli z dráhy na letišti v Krakově

Zahraničí
15. 9. 2025

Polsko zneškodnilo dron nad vládními budovami, zadrželo Bělorusy

Zahraničí
Aktualizováno: 15. 9. 2025 23:24
ilustrační foto

Ukrajina trolí Rusko. Zelenskyj řekl, že nejlepší sankce jsou požáry rafinerií

Zahraničí
15. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ