Emiráty zvažují obnovení letů do Damašku

Zahraničí
30. 12. 2018 12:51
Letadlo SAE.
Letadlo SAE.

Agentura pro civilní letectví Spojených arabských emirátů (GCAA) zvažuje obnovení letů národních leteckých společností do syrské metropole Damašku.

GCAA informaci zveřejnila tři dny poté, co Spojené arabské emiráty (SAE) po sedmi letech znovu otevřely svou ambasádu v syrském hlavní městě. Aerolinky SAE, Etihad a Emirates zrušily lety do Damašku z bezpečnostních důvodů v roce 2012.

Ministerstvo zahraničí SAE ve čtvrtek mimo jiné uvedlo, že cílem znovuotevření velvyslanectví má být "normalizace vztahů mezi oběma zeměmi a omezení rizik regionálního vměšování do arabských, syrských záležitostí". Tento krok diplomaticky posílí syrského prezidenta Bašára Asada, SAE totiž v předchozích letech podporovaly povstalce bojující od roku 2011 proti Asadovi.

Autor: ČTK , ReutersFoto: , pixabay.com/N4TX

Další čtení

Příměří na Ukrajině letos nebude, Evropa musí vytrvat, řekl finský prezident

Zahraničí
16. 11. 2025

V Kongu zahynulo nejméně 32 horníků při zřícení mostu v kobaltovém dole

Zahraničí
16. 11. 2025

V Chile začaly prezidentské a parlamentní volby, účast je až na výjimky povinná

Zahraničí
16. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ