Filipínky unesené v Iráku jsou opět na svobodě

Zahraničí
8. 7. 2018 20:11
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Dvě Filipínky, které se v sobotu v Iráku staly obětí únosu, byly propuštěny na svobodu. S odvoláním na policejního šéfa provincie Dijála. Ženy byly uneseny na silnici mezi Bagdádem a severoiráckým Kirkúkem, když jely v pětičlenné skupině Filipínců do Irbílu v iráckém Kurdistánu.

Armáda uvedla, že automobil skupiny měl poruchu a obě ženy z něj vystoupily. Neznámí muži kolem jeli ve žlutém autě a unesli je. Motiv únosců ani jejich totožnost nebyly zatím sděleny.

Incident se stal v oblasti, kde působí skupiny radikálů z organizace Islámský stát (IS), kterou irácká vláda považuje od prosince za poraženou.

Právě v místě, kde byly Filipínky uneseny, příslušníci IS v červnu unesli skupinu členů bezpečnostních sil, z nichž osm pak zabili.

Autor: ČTK Foto: ČTK , ZUMA/Handout

Další čtení

Vladimir Putin

Stále výsměch. Moskva chce mír, ale nevzdá se cílů války, řekl Putin Trumpovi

Zahraničí
3. 7. 2025
ilustrační foto

Ukrajinské rakety zabily ruského generála, oblíbence Putina. Povýšil ho

Zahraničí
3. 7. 2025
Amelia Earhartová a Fred Noonan, pilotka, navigátor

Američané znovu hledají letadlo Amelie Earhartové. Vyřeší záhadu?

Zahraničí
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ