Filipínský prezident prodal porsche, v chudobě moc "křičelo"

Zahraničí
6. 7. 2011 09:15
Filipínský prezident se zbavil svého Porsche (ilustrační fofo).
Filipínský prezident se zbavil svého Porsche (ilustrační fofo).

Filipínský prezident Benigno Aquino se zbavil svého sportovního vozidla typu Porsche, protože v něm začal být příliš nápadný. Přitom ho nekoupil nové. Oficiálně uvedl jako důvod, že to pro něho začalo představovat zvýšené bezpečnostní riziko.

Padesátiletý Aquino čelil rostoucí kritice, že je pro politika vlastnit podobné auto v zemi se zvýšenou mírou chudoby nemístné nebo přinejmenším necitlivé. Prezident, který si vůz pořídil už jako ojetinu, vozidlo prý prodal za stejnou cenu, za jakou si ho pořídil.

Předtím Aquino jezdil v BMW, které prodal, něco přidal z úspor a koupil bílé porsche, rok výroby 2007. Bylo z druhé ruky a přišlo ho v přepočtu na (pouhých) zhruba 1,4 milionu korun.

Aquino prohlásil, že se začal cítit v autě, o kterém hojně referovaly místní sdělovací prostředky, příliš zranitelný a nezbývalo mu než ho zavřít do garáže. "Nastal čas, aby si ho užil zas někdo jiný," podotkl.

 

Další čtení

Organizátoři zrušili komiksový festival v Angoulême 2026 kvůli bojkotu autorů

Zahraničí
1. 12. 2025
ilustrační foto alkoholu

Saúdská Arábie, země Mekky, povolila prodej alkoholu. Jen nemuslimům

Zahraničí
1. 12. 2025
ilustrační foto

Vandalové postříkali v Římě synagogu nápisy „Svobodu Palestině“

Zahraničí
1. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV