Írán prý sestřelil dvě nepilotovaná špionážní letadla

Zahraničí
2. 1. 2011 16:04
Írán sestřelil dvě nepilotovaná letadla "západních špionů" v oblasti Perského zálivu (ilustrační foto).
Írán sestřelil dvě nepilotovaná letadla "západních špionů" v oblasti Perského zálivu (ilustrační foto).

Jednotky íránských Revolučních gard sestřelily dvě nepilotovaná letadla "západních špionů" v oblasti Perského zálivu. Oznámilo to d velení těchto elitních jednotek íránských ozbrojených sil, které citovala polooficiální íránská agentura Fars. O době údajného sestřelení se zdroj nezmínil.

"Mnoho špionážních a hlídkových letadel našich nepřátel bylo sestřeleno (našimi silami)... Sestřelili jsme také dvě špionážní letadla v Perském zálivu," řekl podle agentury Reuters velitel vzdušných sil Revolučních gard Amír Alí Hadžizáde. "Ale tentokrát je to poprvé, co to oznamujeme," prohlásil.

Neupřesnil, kdy byly zmíněné letouny sestřeleny, popsal je nicméně jako "západní špionážní nepilotované" stroje.

"Západ disponuje kapacitou, kterou nelze ignorovat, zejména družicemi, nebo například špionážními letouny, jež mohou pořizovat snímky," řekl Hadžizáde.

Výzvědná letadla nebo bezpilotní letouny se obvykle účastní zahraničních armádních operací v Iráku a Afghánistánu, pronikla však podle něj také několikrát na území Íránu.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Paříž otevírá tři plovárny na Seině, ve které přes sto let platil zákaz koupání

Zahraničí
5. 7. 2025

Nejméně 24 lidí přišlo o život při bleskových povodních v Texasu

Zahraničí
5. 7. 2025

Americký prezident Donald Trump podepsal zákon o daních a výdajích

Zahraničí
5. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ