Írán zasáhlo silné zemětřesení. Dva mrtví a stovky zraněných

Zahraničí
26. 8. 2018 08:25
Írán je často dějištěm ničivých zemětřesení.
Írán je často dějištěm ničivých zemětřesení.

Zemětřesení o síle 5,9 stupně si v severozápadním Íránu vyžádalo životy dvou lidí a dalších 241 osob zranilo. Informovala o tom íránská agentura Tasním. Podle irácké televize byly otřesy cítit i v iráckém hlavním městě Bagdádu.

Jeden mrtvý a zranění byli ve městě Tázehábád, které leží severovýchodně od Kermánšáhu, uvedla agentura Tasním. Po zemětřesení podle agentury přišly dva následné otřesy o síle tři stupně.

Americká geologická služba USGS původně informovala, že mělké zemětřesení o síle 6,1 stupně zasáhlo oblast ležící 88 kilometrů severozápadně od města Kermánšáh. Otřesy byly podle irácké televize cítit i v Bagdádu, hlavním městě sousedního Iráku. Epicentrům zemětřesení se podle USGS nacházelo v hloubce asi deseti kilometrů.

Írán je často dějištěm ničivých zemětřesení. Loni v listopadu jedno z nich zasáhlo města a vesnice v provincii Kermánšáh, kde leží stejnojmenné město, a připravilo o život na 620 lidí. Zranění tehdy utrpělo několik tisíc osob.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační obrázek

Napětí v Hormuzském průlivu: USA chtějí eskortovat lodě, Írán hrozí

Zahraničí
4. 5. 2026
ilustrační obrázek

Dron narazil do výškové budovy v Moskvě jen několik dnů před oslavami 9. května

Zahraničí
4. 5. 2026
ilustrační obrázek

Rozluštil „nerozluštitelné" písmo staré 4000 let. Francouzský archeolog odhaluje tajemství íránské civilizace

Zahraničí
4. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ