IS sestřelil u Damašku vojenský letoun, pilota zachránili

Zahraničí
21. 9. 2016 14:25
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Severozápadně od Damašku se zřítil vojenský letoun, uvedli opoziční aktivisté ze Syrské organizace pro lidská práva, která situaci monitoruje z Británie. Syrská armáda následně informovala, že pilot letadla byl zachráněn. K sestřelení letounu se přihlásili radikálové z hnutí Islámský stát.

Podle Syrské organizace pro lidská práva nebylo jasné, zda mělo letadlo technické problémy nebo bylo sestřeleno. Zřítilo se v horách v oblasti Kalamún.

Agentura Amak, která je napojená na islamisty, uvedla, že IS letadlo sestřelil poté, co proti nim podniklo čtyři nálety. Stroj se zřítil v oblasti kontrolované buď vládními silami nebo povstalci, islamisté tak nemají záběry jeho trosek.

Islámský stát tvrdil již v neděli, že sestřelil jiné syrské letadlo, které se zřítilo poblíž Dajr az-Zauru na východě Sýrie.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Ožana Jaroslav

Další čtení

Muhammad Hamdán Dagalo

Počet obětí dronových náletů připisovaných súdánským povstalcům vzrostl na 79

Zahraničí
7. 12. 2025

Při požáru v nočním klubu v indickém státě Góa zemřelo 25 lidí

Zahraničí
7. 12. 2025
ilustrační foto

Hamás slíbil složit zbraně, ale zase tak úplně ne. A jen palestinskému státu

Zahraničí
7. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV