Jáma v rybníce pohltila 25 tisíc tun ryb

Zahraničí
2. 4. 2016 09:15
Díra spolkla farmáři kolem 25 tun ryb.
Díra spolkla farmáři kolem 25 tun ryb.

Zhruba 25 tun ryb i s vodou z rybníka v jihozápadní Číně pohltila díra v zemi, která se na dně nečekaně objevila. Jde o druhou podobnou jámu v zemi, která se v této oblasti objevila za poslední měsíc. Informoval o tom zpravodajský server The Times.

Až do minulého týdne doufal Jang Šuang-sien, majitel rybí farmy v provincii Kuang-si, v další úspěšný rok v chovu ryb. Velký rybník, který se mu měl postarat o zisk, nechal i v noci strážit hlídačem. O ryby ho ovšem připravila sama příroda.

Hlídač uvedl, že v noci sice slyšel nějaké podivné zvuky, ale nevěnoval jim větší pozornost. Ale do deváté hodiny ranní byl rybník téměř prázdný, zmizela z něj jak voda, tak většina ryb, které pohltila téměř pět metrů široká jáma v zemi.

Vesničané rychle připsali vinu na vrub nedalekého kamenolomu, který podle nich způsobil už několik podobných propadů půdy od doby, co před čtyřmi lety zahájil činnost.

Autor: ČTK Foto: , Reuters

Další čtení

Mezikontinentální raketa Kingan77

Putin testoval jaderná sila a odpaly ze země, vody i vzduchu

Zahraničí
22. 10. 2025
ilustrační foto

Zelenskyj považuje zmrazení války na linii fronty za dobrý kompromis

Zahraničí
22. 10. 2025
Ugandský autobus - ilustrační foto

V Ugandě dva autobusy předjížděly na dálnici. Čelní střet a 46 mrtvých

Zahraničí
22. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ