Japonský bloger zavražděn po konferenci o řešení sporů

Zahraničí
26. 6. 2018 09:09
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Japonský bloger píšící pod přezdívkou Hagex byl zavražděn krátce poté, co vystoupil na konferenci ve Fukuoce s příspěvkem na téma Jak řešit on-line spory. Policie už zadržela dvaačtyřicetiletého podezřelého, který se k činu přiznal s tím, že blogera nenáviděl. 

Keničiró Okamoto byl podle dostupných informací několikrát bodnut do zad, jeho tělo se našlo na toaletách konferenčního sálu. Zavražděn byl v neděli, zprávy o činu se ale na veřejnost dostaly až dnes.

Jedenačtyřicetiletý bloger před odjezdem do Fukuoky v jihozápadním Japonsku napsal na svůj blog, že se hodlá "podělit o své zkušenosti s internetovými spory a o to, jak se s nimi vypořádat". Okamoto byl odborníkem na on-line bezpečnost a několikrát se objevil v televizi, kde mluvil o internetu v Japonsku.

Autor: ČTK Foto: ČTK , WAVEBREAK

Další čtení

ilustrační foto

Gruzie chystá aukci Stalinovy sbírky exkluzivních vín

Zahraničí
30. 5. 2026

Šéf WHO přiletěl do Konga podpořit lékaře, epidemii lze podle něj zastavit

Zahraničí
29. 5. 2026
ilustrační obrázek

Otrávila rodinu muchomůrkami při nedělním obědě – teď chce zvrátit doživotí

Zahraničí
29. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ