Krátkozrakost dětí. Čína bude regulovat hraní počítačových her

Zahraničí
31. 8. 2018 15:56
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Čína plánuje kvůli narůstajícímu počtu krátkozrakých dětí regulovat hraní počítačových her, napsal v pátek zpravodajský server BBC. Chystá se omezit přístup k nim věkovou hranicí, limitovat takto trávený čas i vznik nových her.

Podle zprávy z roku 2015 trpí krátkozrakostí 500 milionů Číňanů, tedy skoro polovina populace starší pěti let. Čína je největším světovým trhem počítačových her, akcie místních technologických společností po oznámení vlády prudce klesly.

Čínské ministerstvo školství plán zveřejnilo ve čtvrtek. Dokument přičítá velkou míru krátkozrakosti velké studijní zátěži, rozšíření mobilních telefonů a dalších elektronických zařízení i nedostatku venkovních aktivit a cvičení.

Třebaže nepanuje obecná shoda v tom, že hraní počítačových her způsobuje krátkozrakost, některé studie takto strávený čas považují za jednu z možných příčin.

V posledních desetiletích stoupla míra krátkozrakosti na celém světě, nejvíce ovšem v jihoasijských zemích.

Autor: ČTK Foto: , Pixabay.com/sasint

Další čtení

Známka se Stalinem a přátelství s Čínou

Odhalení zločinů Stalina byla chyba, vraťte Stalingrad, chtějí ruští komunisté

Zahraničí
6. 7. 2025

Počet mrtvých po záplavách v Texasu vzrostl na 59, Trump uvolnil pomoc

Zahraničí
6. 7. 2025
ilustrační foto

V Rudém moři je pod útokem obchodní loď: Střelba, granáty, osm plavidel

Zahraničí
6. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ