Mám v autě bombu, tvrdil muž. Chtěl se podívat do Bílého domu

Zahraničí
19. 3. 2017 10:35
Agenti tajné služby před Bílým domem ve Washingtonu.
Agenti tajné služby před Bílým domem ve Washingtonu.

Ochranka amerického prezidenta zadržela v sobotu večer muže, který přijel ke kontrolnímu stanovišti u Bílého domu a tvrdil, že má v autě bombu. Informovala o tom televizní stanice CNN. Šlo o druhý bezpečnostní incident u sídla amerického prezidenta během jednoho dne.

Podle CNN zatím nebylo potvrzeno, zda ve vozidlo skutečně nějaká výbušnina byla, vozidlo je prověřováno. Nicméně stupeň bezpečnostních opatření byl v Bílém domě okamžitě zvýšen a několik ulic v okolí zůstalo do dnešních časných ranních hodin uzavřeno.

K incidentu došlo ve 23:05 místního času (04:05 SEČ), upřesnila podle televize tajná služba. Prezident Donald Trump ale ve Washingtonu není, víkend tráví ve svém sídle Mar-a-Lago na Floridě.

V sobotu agenti tajné služby zadrželi jiného člověka, který se pokoušel proniknout na pozemek Bílého domu skokem přes stojany na kola, ale za plot se nedostal. Podle pozdějšího sdělení zdroje z bezpečnostní služby tento muž u sebe neměl žádnou zbraň, jenom dokument, který chtěl předat v Bílém domě.

Před týdnem se podařilo proniknout na pozemek kolem Bílého domu jiné osobě, která tam pak pobývala 15 minut.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/AP/Alex Brandon

Další čtení

ilustrační foto

Za útok nožem u památníku holokaustu dostal Syřan v Německu 13 let

Zahraničí
5. 3. 2026
ilustrační foto

Írán vrací úder? Revoluční gardy prý v Perském zálivu zasáhly americký tanker

Zahraničí
5. 3. 2026

Start japonské komerční rakety Kairos se nezdařil ani napotřetí

Zahraničí
5. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ