Na Japonsko udeřil tajfun Ma-On, desítky zraněných

Zahraničí
20. 7. 2011 07:51
V Japonsku řádí tajfun Ma-On (ilustrační foto).
V Japonsku řádí tajfun Ma-On (ilustrační foto).

Na jih Japonska udeřil v noci na středu tajfun Ma-On. Jeden muž, který odešel zkontrolovat svou loď na řece, se pohřešuje a nejméně 51 lidí bylo zraněno. Letiště zrušila na 130 letů, uvedla místní televize.

Živel provázený lijáky a vichry o rychlosti kolem 190 kilometrů v hodině zasáhl v úterý večer ostrov Šikoku na jihozápadě a dnes v 9.00 místního času (2.00 SELČ) středozápad ostrova Honšú, informovala agentura AFP.

 Úřady varovaly před možnými povodněmi a sesuvy půdy.

Tajfun se pohybuje na východ rychlostí 20 kilometrů v hodině. Podle všeho se však stáčí zpět k Tichému oceánu a neměl by zvlášť ohrozit březnovým zemětřesením poškozenou elektrárnu ve Fukušimě, kde se přesto očekávají lijáky.

Elektrárnu Fukušima zničilo silné zemětřesení a tsunami. Vyžádaly si téměř 28 000 mrtvých nebo pohřešovaných. Severovýchodní pobřeží Japonska se ocitlo v troskách, náhradní ubytování potřebují stále tisíce lidí.

Ma-On je šestým tajfunem v letošní sezoně bouří.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

USA zrušily vízum spisovateli a nositeli Nobelovy ceny Soyinkovi

Zahraničí
29. 10. 2025
Hurikán z vesmíru - ilustrační foto

Na Jamajku udeřil hurikán Melissa. Byl možná nejsilnější v historii

Zahraničí
28. 10. 2025
Balázs Orbán

Maďarsko plánuje protiukrajinský blok s Českem a Slovenskem, píše Politico

Zahraničí
28. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ