Na ostrově Bali zadrousila krajta člena ostrahy

Zahraničí
27. 12. 2013 17:40
Škrtič ohrožuje oblíbený turistický ostrov.
Škrtič ohrožuje oblíbený turistický ostrov.

Policie na populárním indonéském ostrově Bali varovala turisty, aby se měli na pozoru, poté co krajta uškrtila člena ostrahy poblíž luxusního přímořského hotelu. Devětapadesátiletý strážce z restaurace sousedící s hotelem se v noci na dnešek nabídl, že pomůže polapit čtyřapůlmetrového hada, který se plazil kolem hotelu Bali Hyatt.

Uvedl to Agung Bawa, jeden z bezpečnostních pracovníků hotelu, který je v současnosti kvůli rekonstrukčním pracím uzavřený. Strážci se podařilo chytit hada za hlavu a za ocas a přehodit si ho přes ramena. Krajta se mu však vzápětí obtočila kolem těla a udusila ho, dodal Bawa, který byl svědkem incidentu.

Had poté unikl do blízkého porostu a policisté po něm pátrají. Podle místních obyvatel se krajta v oblasti objevila již poněkolikáté.

Autor: ČTK , AFPFoto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

AP: Opice v Nepálu plení úrodu a ohrožují místní zemědělské komunity

Zahraničí
8. 8. 2026
ilustrační foto

V Utahu se zřítil vrtulník hasící požár, osud dvoučlenné posádky je nejasný

Zahraničí
8. 8. 2026
katolikos Garegin II.

V Arménii postavili před soud špičky církve, soudce se vzdal případu

Zahraničí
8. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ