Nehoda autobusu a požár si vyžádaly desítky mrtvých

Zahraničí
8. 5. 2016 12:59
Hořící cisterna - Kábul (ilustrační foto).
Hořící cisterna - Kábul (ilustrační foto).

Při srážce dvou autobusů s cisternou v Afghánistánu zemřelo nejméně padesát lidí. Po nehodě, která se stala na hlavním tahu mezi Kábulem a Kandahárem, všechna tři vozidla začala hořet. Přes sedmdesát lidí bylo převezeno do nemocnice.

Podle guvernéra provincie Ghazní Džavída Salangiho jsou mezi oběťmi i ženy a děti. Ve dvou autobusech podle něj cestovalo celkem 125 pasažérů. Podle šéfa dopravního inspektorátu provincie Ghazní byla příčinou srážky neopatrná jízda.

Nicméně silnice v Afghánistánu jsou často ve velmi špatném stavu. Předpisy se navíc dodržují jen velmi špatně.

Největší silniční nehoda

Podle dostupných údajů jde o největší silniční nehodu v zemi za posledních několik let. V srpnu 2011 zemřelo po nehodě autobusu 35 lidí a v září 2007 se obětí srážky dvou autobusů stalo 40 osob. Obě tyto nehody se rovněž staly na silnici z Kandaháru do Kábulu, která patří k nejfrekventovanějším k zemi.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto, nákladní loď s obilím

Rusko podle Ukrajiny zasáhlo raketami tureckou loď, nejméně pět lidí zahynulo

Zahraničí
19. 7. 2026

Kyjev podle ministra čelil největšímu ruskému raketovému útoku od začátku invaze

Zahraničí
19. 7. 2026
ilustrační obrázek

Konec skartování módy v EU: Firmy budou muset neprodané kousky darovat či zlevnit

Zahraničí
19. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ