Nemají elektřinu, o puči jim řekl až pastýř. Teď sepisují petici

Zahraničí
23. 8. 2016 21:22
O puči tureckou vesnici informoval až pastýř (ilustrační foto).
O puči tureckou vesnici informoval až pastýř (ilustrační foto).

Obyvatelé jedné turecké vesnice na břehu Černého moře se dozvěděli o zmařeném pokusu o převrat v červenci s desetidenním zpožděním. Jsou totiž bez elektřiny, bez které si nemohou pustit ani rádio. Nyní žádají v petici o zavedení proudu, aby mohli propříště držet krok s okolním světem. Informoval o tom turecký deník Hürriyet.

Vesničany o převratných událostech v zemi informoval čirou náhodou až procházející pastýř, který o tom hovořil jako o staré dobře známé věci. To rozhořčilo místní obyvatelku Emine Akçalovou, která petici s výzvou adresovanou úřadům provincie Giresun iniciovala.

"Elektřina je ve většině vesnic u Černého moře, jen v té naší ne," stěžovala si Akçalová. "Takže nemůžeme poslouchat rádio, sledovat televizi nebo slyšet výzvy k modlitbě. O neúspěšném puči nás dokonce informoval až pastýř. V dnešní době jsme závislí na plynových lampách," dodala.

Autor: ČTK Foto: ČTK , ABACA/AA

Další čtení

ilustrační obrázek

BlowUp přibližuje umění veřejnosti: 24 instalací po celém městě

Zahraničí
24. 5. 2026

Přes 80 mrtvých při nejhorším důlním neštěstí v Číně za 17 let, píše AFP

Zahraničí
23. 5. 2026
ilustrační fotografie

Policie na východě Slovenska zabránila v útoku kyselinou na dvě ženy

Zahraničí
23. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ