Ozbrojenec napojený na IS plánoval atentát v Malajsii

Zahraničí
16. 1. 2016 08:56
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Malajsijská policie v pátek zadržela muže podezřelého z napojení na Islámský stát (IS), který se následně přiznal, že plánoval v zemi teroristický útok. Informoval o tom velitel malajsijské policie.

Osmadvacetiletý muž byl zadržen v metru v Kuala Lumpuru. Měl u sebe zbraně a dokumenty, které prý svědčí o jeho spojení s Islámským státem. Muž vypověděl, že plánoval sebevražedný pumový útok, k němuž dostal příkaz ze Sýrie. Žádné další podrobnosti zatím nejsou známy.

Podle policejního šéfa byli od 11. do 15. ledna zadrženi tři další muži chovající sympatie vůči IS. Trojice byla zatčena na mezinárodním letišti v Kuala Lumpuru poté, co se vrátila z Turecka, kde byli muži zadrženi při pokusu dostat se do Sýrie.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Julio Iglesias, 2019

Španělská justice zamítla žalobu žen na Iglesiase, nespadá do její jurisdikce

Zahraničí
24. 1. 2026

Kvůli manipulaci s hlasy v kosovských volbách bylo zadrženo 109 lidí

Zahraničí
24. 1. 2026

Trumpova kritika spojeneckých vojáků v Afghánistánu je podle Starmera urážlivá

Zahraničí
23. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ