Při požáru ropné plošiny zahynul jeden člověk, 30 lidí pohřešují

Zahraničí
5. 12. 2015 22:47
Ropná plošina (ilustrační foto).
Ropná plošina (ilustrační foto).

Při požáru, který v pátek vypukl na ropné plošině ázerbájdžánské státní společnosti SOCAR v Kaspickém moři, zahynul jeden zaměstnanec, dalších 30 pracovníků se pohřešuje. Šéf nezávislé komise na ochranu práv ázerbájdžánských ropných zaměstnanců přitom dříve hovořil až o 32 obětech.

"Bylo nalezeno jedno tělo a pátrání po 30 pohřešovaných pracovnících i nadále pokračuje," uvedla společnost s tím, že zachráněno bylo celkem 32 zaměstnanců. SOCAR již v pátek sdělila, že požár propukl poté, co silný vítr poškodil plynové potrubí na plošině. Upozornila rovněž, že záchranné práce komplikuje prudká bouře v oblasti.

Jeden z dělníků, který nechtěl být jmenován, z plošiny zatelefonoval a řekl agentuře Reuters, že je tam v pasti 84 lidí.

SOCAR navíc oznámila, že v důsledku bouře jsou pohřešováni dělníci i z další ropné plošiny. Bez bližších podrobností společnost uvedla, že záchranné práce jsou v běhu.

Za loňský rok přišlo při nehodách na ropných a plynových plošinách SOCAR o život 14 lidí.

Autor: ČTK , ReutersFoto: ČTK

Další čtení

Před 85 lety byla zřízena v rámci RAF první československá peruť

Zahraničí
12. 7. 2025

V italských Dolomitech zemřel český turista. Zřítil se ze stezky v horách

Zahraničí
Aktualizováno: 12. 7. 2025 01:00

Tisíce obyvatel Bosny si připomněly 8000 obětí genocidy ve Srebrenici

Zahraničí
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ