Při střelbě na izraelské ambasádě byl zabit Jordánec

Zahraničí
23. 7. 2017 21:25
Večerní snímek jordánského města Ammán.
Večerní snímek jordánského města Ammán.

Jeden Jordánec byl zabit a dva lidé, včetně jednoho Izraelce, utrpěli zranění při incidentu, který se udál v neděli večer na izraelské ambasádě v jordánské metropoli Ammánu. Uvádí se to v oficiálním sdělení jordánské policie. Policie po střelbě uzavřela čtvrť na západě města, v níž se izraelský úřad nachází.

Policie sdělila, že před střelbou vešli do jedné z budov izraelské ambasády dva Jordánci pracující pro nábytkářskou firmu. Zabitý Jordánec zemřel na střelné zranění, ostatní dva lidé byli převezeni do nemocnice. Další podrobnosti zatím policie neuvedla.

Podle webové stránky napojené na jordánskou armádu incident zahrnoval střelbu a útok nožem. Stav zraněného Izraelce je podle webu "nestabilní". Jordánec zemřel na vážné zranění střelnou zbraní.

Incident se odehrál v době zvýšeného napětí mezi Izraelem a Palestinci kvůli sporu o nová izraelská bezpečnostní opatření na Chrámové hoře v Jeruzalémě, která Palestinci odmítají. Proti izraelskému zavedení detektorů na kov, které mají palestinským radikálům zabránit ve skladování zbraní na jejich posvátných místech, v pátek v Ammánu protestovaly tisíce Jordánců. Mnozí z Jordánců jsou palestinského původu.

Autor: Reuters, ČTK , AP, AFPFoto: ČTK , DPA/Sergi Reboredo

Další čtení

Známka se Stalinem a přátelství s Čínou

Odhalení zločinů Stalina byla chyba, vraťte Stalingrad, chtějí ruští komunisté

Zahraničí
6. 7. 2025

Počet mrtvých po záplavách v Texasu vzrostl na 59, Trump uvolnil pomoc

Zahraničí
6. 7. 2025
ilustrační foto

V Rudém moři je pod útokem obchodní loď: Střelba, granáty, osm plavidel

Zahraničí
6. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ