Radikálové a jejich oběti. V Indonésii pořádají netradiční setkání

Zahraničí
26. 2. 2018 06:52
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Indonéská vláda organizuje schůzku desítek usvědčených islamistických radikálů s přeživšími oběťmi teroristických útoků. Vláda doufá, že se setkání stane důležitým krokem v boji proti radikalismu a posílí proces usmiřování.

Šéf oddělení deradikalizace na indonéském protiteroristickém úřadě uvedl, že zhruba 120 napravených radikálů se omluví desítkám obětí, včetně přeživších teroristických útoků na ostrově Bali z roku 2002 a na australskou ambasádu v Jakartě z roku 2004.

Setkávání v hotelu v indonéské metropoli Jakartě začalo v pondělí a potrvá tři dny. Média budou mít přístup jen na související akci, která se uskuteční poslední den.

Febby Firmansyah Isran, který utrpěl popáleniny na 45 procentech těla při útoku na jakartský hotel J. W. Marriot v roce 2003, řekl, že pachatelům odpustil a nyní řídí organizaci na podporu obětem atentátů.

Autor: ČTK , APFoto: ČTK/AP , Tatan Syuflana

Další čtení

ilustrační foto

Při leteckém neštěstí v Kolumbii zahynulo 15 lidí, píší agentury

Zahraničí
28. 1. 2026
ilustrační foto

Agenti, co stříleli v Minneapolis, jsou mimo službu

Zahraničí
Aktualizováno: 28. 1. 2026 21:15

Fotografie Trumpa s Putinem a Sim zdobí zrekonstruovaný pokoj v Bílém domě

Zahraničí
28. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ