Rudí bossové začínají své členy trestat i kvůli záletnictví

Zahraničí
17. 7. 2014 12:20
Čínský funkcionář záletník (ilustrační foto).
Čínský funkcionář záletník (ilustrační foto).

Čínská vládní komunistická strana čím dál tím častěji trestá své členy na základě obvinění z nevěry. Snaží se tím očistit pověst svých kádrů, spojovaných s korupcí a záletnictvím. Píše o tom čínský tisk. Zatím posledním, na jehož hlavu toto obvinění padlo, se ve středu stal Mao Siao-pching, bývalý nejvyšší stranický představitel ve městě Si-ning na severozápadě Číny.

Strana ho vyloučila ze svých řad a vydala trestnímu stíhání za to, že "zneužil postavení, aby jiným zajistil výhody, žádal a přijímal tučné úplatky a dopustil se nevěry", informoval protikorupční úřad komunistické strany.

V minulých dnech státní deník China Daily oznámil, že nejméně šest činitelů bylo od června potrestáno na základě obvinění, že spáchali cizoložství. Změnou je už to, že tisk začal nevěru nazývat jejím jménem; dříve obvykle psal jen o "morálním úpadku" obviněných či odsouzených.

Nevěra není v Číně nezákonná, ale komunistická strana se po celé roky cítí zahanbena zprávami, že si její představitelé vydržují až několik milenek. Nynější předseda strany, čínský prezident Si Ťin-pchin, krom boje s korupcí slíbil i to, že zvýší stranickou disciplínu.

Strana minulý měsíc oznámila, že činitelé, kteří se dopustí nemanželské aféry, by "měli být sesazeni z postů či zbaveni členství ve straně".

Další čtení

Papež Lev XIV. dnes slaví sedmdesátiny. Je prvním Američanem ve funkci

Zahraničí
14. 9. 2025
Donald Trump. Má nový slib a podmínky.

Když na Rusko uvalí sankce celé NATO, tak my taky. Trumpova nová podmínka

Zahraničí
13. 9. 2025
Víceúčelový stíhací letoun F-16, ilustrační fotografie

Na východě Polska opět vzlétly bojové letouny kvůli hrozbě ruských dronů

Zahraničí
Aktualizováno: 13. 9. 2025 22:17

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ