Silnice v KLDR jsou ve špatném stavu, přiznal Kim Čong-un

Zahraničí
27. 4. 2018 08:23
Kim Čong-un v limuzíně a jeho ochranka.
Kim Čong-un v limuzíně a jeho ochranka.

Na korejském summitu došlo i na nečekané téma, totiž na kvalitu severokorejských silnic a dopravy obecně. Severokorejský vůdce Kim Čong-un přiznal, že tyto cesty nejsou dobré, když jeho jihokorejský protějšek prezident Mun Če-in projevil přání KLDR navštívit a jet k posvátné hoře Pektu.

Hora je u čínské hranice a podle Munova mluvčího Kim k prezidentovu přání řekl, že by to asi nebylo moc pohodlné, jelikož severokorejská dopravní infrastruktura není dobrá.

Kim prý rovněž přiznal, že severokorejská delegace se z únorové olympiády v Jižní Koreji vrátila ohromena rychlými vlaky, jež v sousední zemi viděla.

Mun v této části debaty prohlásil, že i Severokorejci budou moci jezdit rychlostními vlaky, pokud se změní vztahy obou zemí a železniční systémy se budou moci propojit. Silnice v KLDR jsou špatně udržované a plné výmolů.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/AP/Uncredited

Další čtení

Španělský biolog pojmenoval mořského šneka po brankáři Kapverd Vozinhovi

Zahraničí
11. 7. 2026
ilustrační obrázek

Zemřela nejoblíbenější obyvatelka japonského parku. Koale Nozomi bylo 90 lidských let

Zahraničí
11. 7. 2026
ilustrační obrázek

Po smrti migranta v Houstonu sílí pochybnosti: Svědci hovoří o nátlaku na deportaci

Zahraničí
11. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ