Síť YouTube zavřela kanály kritizující hongkongské demonstrace

Zahraničí
23. 8. 2019 08:43
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Síť pro sdílení videí YouTube zablokovala přes dvě stě kanálů, které vykazovaly známky "koordinované vlivové operace" vztahující se k protestům v Hongkongu. Oznámila to ve čtvrtek společnost Google, která síť spravuje. Opatření navazuje na nedávné rozhodnutí sociálních sítí Twitter a Facebook zablokovat mediální kampaň Číny namířenou proti hongkongským demonstrantům.

Bývalou britskou kolonií, která se roku 1997 vrátila pod správu Číny, už jedenáct týdnů zmítají protesty. Odstartoval je nesouhlas se zákonem o vydávání trestně stíhaných do pevninské Číny, časem ale přerostly v požadavek na větší demokratičnost politického systému a odchod propekingské správkyně poloautonomního města Carrie Lamové.

Sítě Facebook, Twitter a YouTube jsou v Číně zablokované, ale v Hongkongu jsou přístupné. Všechny se staly nedávno terčem kritiky, když přijaly inzerci čínských státních médií, která kritizovala hongkongské protesty. Twitter už inzerci tohoto typu zakázal, síť YouTube oznámila, že ji opatří zvláštním označením.

Autor: ČTK Foto: , Pixabay.com/TymonOziemblewski

Další čtení

Známka se Stalinem a přátelství s Čínou

Odhalení zločinů Stalina byla chyba, vraťte Stalingrad, chtějí ruští komunisté

Zahraničí
6. 7. 2025

Počet mrtvých po záplavách v Texasu vzrostl na 59, Trump uvolnil pomoc

Zahraničí
6. 7. 2025
ilustrační foto

V Rudém moři je pod útokem obchodní loď: Střelba, granáty, osm plavidel

Zahraničí
6. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ