Srážka lodí si vyžádala minimálně dvacet mrtvých

Zahraničí
8. 4. 2017 08:53
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Nejméně 20 lidí zahynulo v pátek ve východní Barmě po kolizi mezi osobní a nákladní lodí západně od bývalé metropole Rangúnu. Zhruba tři desítky osob se podařilo zachránit a asi deset je stále nezvěstných. 

Na palubě lodi, která se po čelní srážce prakticky okamžitě potopila, bylo podle policie 66 lidí. Většina cestujících se vracela ze svatební oslavy. Mezi oběťmi je 16 žen a čtyři muži.

Lodní neštěstí jsou v poměrně husté říční dopravní síti v Barmě poměrně častá. Na vině je hlavně překračování kapacity plavidel.

Naposledy došlo k vážné nehodě v zemi loni v říjnu, kdy zahynulo 73 lidí, včetně mnoha učitelů a studentů.

Další čtení

ilustrační obrázek

Mocenský poker v Praze: Německý tisk analyzuje střet mezi prezidentem a vládou

Zahraničí
24. 6. 2026

Před pěti lety se na Floridě zřítila 12patrová budova, při neštěstí zahynulo 98 lidí

Zahraničí
24. 6. 2026
ilustrační obrázek

Německo po nočním výpadku železnic: Provoz se postupně vrací do normálu

Zahraničí
24. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ