Kvůli válce, hladu, nemocem a chudobě je v Jemenu v ohrožení života přibližně 462 tisíc dětí. Od začátku konfliktu v roce 2014 jde o nárůst o 200 procent.
Akutní podvýživa v nejchudší zemi na Blízkém východě je důsledkem nedostatku potravin a kolapsu dodávek vody v mnoha městech. Mnoha rodičům nezbývá než se zadlužit, aby mohli svým dětem koupit něco k jídlu.
Kolem dvou milionů dětí nechodí do školy, protože je to nebezpečné nebo protože musí pracovat. Ze zoufalství rodiče často dovolují, aby milice rekrutovaly stále mladší chlapce a dívky se provdávaly v útlém věku.
Konflikt mezi jemenskou sunnitskou vládou prezidenta Abdar Mansúra Hádího a menšinovými šíity trvá od roku 2014 a dosud si vyžádal nejméně deset tisíc lidských životů.
Vládní jednotky mají nyní pod kontrolou zhruba 70 procent území na jihu a východě země, povstalci ovládají severozápad včetně metropole Saná. Dočasným sídlem vládních úřadů je proto nyní Aden.
Od jara 2015 pomáhá vládním jednotkám mezinárodní koalice v čele se Saúdskou Arábií, šíitské povstalce podporuje Írán. Chaosu v zemi využívá teroristická síť al-Kajda, jejíž bojovníci útočí hlavně na vládní jednotky a snaží se dobývat území na jihu země.