Syrská armáda obklíčila bojovníky Islámského státu

Zahraničí
8. 10. 2017 14:45
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Syrská armáda a její spojenci obklíčili bojovníky z takzvaného Islámského státu ve městě Majádín ležícím nedaleko Dajr az-Zauru na východě země. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na nejmenovaný armádní zdroj.

Majádín je jednou z posledních bašt Islámského státu v úrodné oblasti táhnoucí se podél Eufratu jižně od města Dajr az-Zaur.

Exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) mezitím informovala, že na syrsko-turecké hranici se odehrála přestřelka mezi džihádistickou koalicí Tahrír aš-Šám a tureckými jednotkami. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan v sobotu oznámil, že syrští povstalci s podporou tureckých vojáků zahájí operaci v této části syrského území, kterou ovládá převáženě Tahrír aš-Šám.

V čele aliance islamistických skupin Tahrír aš-Šám stojí Fronta dobytí Sýrie (bývalá an-Nusra), která se oddělila od teroristické sítě al-Kajda.

Autor: ČTK , ReutersFoto: ČTK , Dabiq

Další čtení

los - ilustrační foto

Ve Varšavě se procházeli dva losi po ulici. Mohou být nebezpeční, žena utekla

Zahraničí
22. 3. 2026
ilustrační foto

K Íránu dorazila britská jaderná ponorka. Čeká na povel k útoku

Zahraničí
22. 3. 2026
Koloseum

Italové opravili Koloseum. Na stejných místech diváci sledovali gladiátory

Zahraničí
Aktualizováno: 22. 3. 2026 18:39

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ