Syrská armáda poprvé použila proti IS drony dodané Rusy

Zahraničí
23. 9. 2015 20:24
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Syrská armáda poprvé v boji proti radikálům z Islámského státu nasadila bezpilotní letouny, které jí dodalo Rusko.

"Dnes poprvé armáda použila bezpilotní letadla, které získala z Moskvy, v operacích proti extremistům na severu a východě země," uvedl činitel, aniž specifikoval, o jaké typy strojů bez lidské posádky konkrétně šlo a v jakých přesně oblastech zasahovaly.

Rusko, tradiční spojenec Damašku, v poslední době zesílilo svou podporu režimu prezidenta Bašára Asada. U syrského přístavu Latákíja například staví dvě, možná i tři, nové vojenské základny. Stále větší aktivita Ruska v Sýrii zneklidňuje Spojené státy.

Nejmenovaný vysoce postavený představitel syrské armády v úterý řekl, že Damašek získal od Ruska nejméně pět bojových letounů, letadla pro průzkumné lety, které s velkou přesností dokážou rozlišit cíle na zem, i další bojovou techniku. "Účinek ruských zbraní začíná být na syrském území cítit," uvedl tento zdroj.

Autor: ČTK , AFPFoto: ČTK , PA/Cpl Steve Bain

Další čtení

Trump vyzval Zelenského k aktivitě, jinak podle něj promešká šanci na mír

Zahraničí
13. 2. 2026

Zákaz skupiny Palestine Action v Británii je nezákonný, rozhodl soud

Zahraničí
13. 2. 2026
ilustrační foto

Ministr zdravotnictví USA se nebojí bacilů. Šnupal i ze záchodových prkýnek

Zahraničí
13. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ