Syrská protivzdušná obrana zasahovala, Damašek viní Izrael

Zahraničí
11. 8. 2018 10:54
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Syrská protivzdušná obrana brzy ráno zasáhla proti "nepřátelskému cíli", který narušil syrský vzdušný prostor. Oznámila to v sobotu syrská státní agentura SANA. Její reportér sdělil, že podle jeho informací obrana zasahovala v oblasti Dajr al-Ašáir v provincii Damašek, západně od hlavního města. Jde o místo, které leží v blízkosti libanonské hranice.

Podobně byla protivzdušná obrana aktivována rovněž západně od Damašku v noci na čtvrtek.

Podle SANA je za narušením vzdušného prostoru Izrael. "V minulých několika měsících izraelský nepřítel zaútočil na vojenské pozice," sdělila agentura.

Izrael do syrské války vojensky nezasahoval, ale jeho armáda provedla několik útoků na objekty, v nichž působili podle Izraele také Íránci. Teherán je stejně jako Moskva spojencem Damašku. Izrael se snaží bránit rozšiřování vlivu Íránu ke své hranici.

Zprávu o nočním narušení syrského vzdušného prostrou mluvčí izraelské armády odmítla potvrdit s tím, že Izrael zprávy zahraničních zdrojů nekomentuje.

Autor: ČTK Foto: , Ariel Schalit

Další čtení

ilustrační foto

Míra nezaměstnanosti ve Francii překročila osm procent, je nejvýše od roku 2021

Zahraničí
13. 5. 2026
ilustrační fotografie

Německý dětský lékař čelí obžalobě ze 130 případů sexuálních trestných činů

Zahraničí
13. 5. 2026
ilustrační obrázek

Putin: Rusko vyvine jaderné zbraně, které překonají každou obranu

Zahraničí
13. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ