Tlačenice v Indii si vyžádala dvě desítky obětí

Zahraničí
14. 7. 2015 10:00
bez popisku 746545
bez popisku 746545

Nejméně dvacet dva lidí zahynulo a třicet čtyři se zranilo v tlačenici během oslav hinduistického svátku v jihoindickém státě Ándhrapradéš. Stalo se tak, když se desetitisíce poutníků hrnuly k řece Gódávarí, aby podstoupily rituální koupel.

Podle policie někteří z věřících v tlačenici ve městě Rádžmandrí ztratili boty, snažili se je zvednout a ostatní přes ně začali padat.

Oslavy svátku určeného k uctívání řek začaly na toku Gódávarí právě dnes a vrcholit mají 25. července. Hinduisté věří, že koupelí v řece se očistí ze svých hříchů.

Město Rádžmandrí se nachází asi čtyři sta padesát kilometrů východně od Haidarábádu, který je společnou metropolí státu Ándhrapradéš a nově vytvořeného státu Telangana. Předpokládá se, že dvanáctidenních oslav u řeky Gódávarí, která protéká těmito dvěma státy, se zúčastní téměř dvacet čtyři milionů lidí.

Podobná neštěstí při náboženských svátcích v Indii jsou poměrně častá. Důvodem je fakt, že se zpravidla shromáždí obrovské množství lidí na malém místě, kde nejsou zajištěna náležitá bezpečnostní opatření. Při tlačenici ve státě Madhjapradéš ve střední Indii přišlo v říjnu 2013 o život přes sto deset lidí, většinou žen a dětí.

Autor: ČTK Foto: archiv , Niranjan Shrestha

Další čtení

Slovinští poslanci schválili návrh zákona o právu na asistovanou sebevraždu

Zahraničí
18. 7. 2025

Německý kancléř Merz označil postup Izraele v Pásmu Gazy za nepřijatelný

Zahraničí
18. 7. 2025
Shromáždění česko-ukrajinské iniciativy Hlas Ukrajiny. Nápisem „Děti“ si loni připoměli oběti ruského útoku na Činoherní divadlo v Mariupolu

Britové jdou po špionech: Skripal, Vrbětice i vražda dětí v Mariupolu

Zahraničí
18. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ