Turecko vyšetřuje média pro údajnou teroristickou propagandu

Zahraničí
15. 9. 2015 13:33
Demonstrace před sídlem listu Hurriyet v Istanbulu.
Demonstrace před sídlem listu Hurriyet v Istanbulu.

Turecké úřady zahájily vyšetřování mediální skupiny Dogan Media za údajnou "teroristickou propagandu". Informovala o tom turecká oficiální agentura Anadolu.

Dogan Media vydává mimo jiné hojně čtený list Hürriyet, který se stal v posledních týdnech obětí útoků davů sympatizujících s vládním režimem prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Noviny byly obviněny ze sympatií k zakázané Kurdské straně pracujících (PKK).

Turecká vláda od července obnovila proti PKK ozbrojený boj, přestože s ní tři předchozí roky vedla mírové rozhovory.

Podle kritiků tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana se tak Ankara snaží získat body mezi nacionalistickými voliči před blížícími se novými volbami, jimiž chce vláda opět získat nadpoloviční většinu v parlamentu, kterou ztratila v předchozích volbách.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Selcuk Samiloglu

Další čtení

ilustrační obrázek

Boj o biliony: Česko a spojenci odmítají škrty v kohezních fondech a dotacích pro zemědělce

Zahraničí
26. 5. 2026
ilustrační obrázek

Diplomatická imunita nestačila: soud potvrdil zdanění ruských nemovitostí v Praze

Zahraničí
26. 5. 2026
ilustrační obrázek

Brusel zatahuje za brzdu: Google dostane nejvyšší pokutu v historii DMA

Zahraničí
26. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ