Turecko zatklo podezřelé z napojení na Al-Káidu

Zahraničí
29. 1. 2007 13:39
Ankara
Ankara

AnkaraTurecká policie zadržela v několika částech země 46 osob podezřelých z napojení na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Oznámila to v pondělí agentura Anadolu. 

Na zásahu se podílely zvláštní jednotky, které akce zahájily za úsvitu. Policisté zatkli 25 lidí ve střední části Turecka v provincii Konya. Další osoby byly zadrženy v provinciích Istanbul a Kocaeli na severovýchodě, v Izmiru na západě a v Mardinu na jihovýchodě země.

Operace následovala poté, co byly minulý týden obviněny ze zapojení do teroristické činnosti tři osoby, mezi nimi právník, který o sobě tvrdil, že je šéfem Al-Káidy v Turecku a že připravoval bombové atentáty v zemi. 

Místní buňka Al-Káidy je zřejmě zodpovědná za čtyři sebevražedné útoky z roku 2003 v Istanbulu, které byly vedeny proti dvěma synagogám, britskému konzulátu a britské bance. Zahynulo při nich přes 60 osob a stovky byly zraněny. V Turecku je nyní veden soudní proces se 73 osobami, mezi nimiž jsou dva Syřané, za jejich údajnou účast na těchto útocích.

Autor: ČTK

Foto: Jan Zatorsky

 

Další čtení

Agenti FBI zatkli soudkyni kvůli podezření z maření zadržení migranta

Zahraničí
25. 4. 2025

Americký soud poslal bývalého kongresmana Santose na více než sedm let do vězení

Zahraničí
25. 4. 2025
ilustrační foto

Americký Kongres by nepodpořil invazi do Grónska, řekl přední demokrat v Kodani

Zahraničí
25. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ