Věřící jeli na vánoční mši, při nehodě autobusu zemřelo dvacet osob

Zahraničí
25. 12. 2017 09:10
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Dvacet lidí přišlo na severu Filipín o život při kolizi dvou autobusů. Oběti jely na vánoční mši. Informovala o tom místní policie.

Autobusy se srazily asi 200 kilometrů severně od metropole Manily při nebezpečném předjíždění. Všechny oběti jsou z menšího z obou vozidel, ve kterém dalších devět lidí utrpělo zranění a jehož řidič nehodu zavinil. Ve větším autobuse bylo zraněno dalších 15 osob.

Podle policie mířili pasažéři menšího vozidla na mši v městě Manaoag, kde stojí několik set let starý kostel Panny Marie Růžencové. V chrámu je Mariina ikona s Ježíšem jako dítětem, která tam byla dovezena ze Španělska v 17. století. Věřící jsou přesvědčení, že způsobuje zázraky.

Autor: ČTK , AFPFoto: , ČTK/AP/Colin Atagi

Další čtení

ilustrační obrázek

Ambiciózní cíle Bundeswehru v ohrožení. Bude muset Německo oživit povinné odvody?

Zahraničí
27. 6. 2026
Polsko, Poznaň – památník obětem dělnických protestů z června 1956

Poznaň 1956: Den, kdy dělníci povstali proti komunistickému režimu

Zahraničí
27. 6. 2026

USA oznámily nové údery na Írán v odvetě za útok na obchodní loď

Zahraničí
27. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ