VIDEO: Devět mrtvých při srážce dvou aut v Rusku

Zahraničí
7. 7. 2018 15:40
Záběr z kamery, který pořídil protijedoucí automobil.
Záběr z kamery, který pořídil protijedoucí automobil.

Devět lidí, včetně osmileté dívky, přišlo o život při čelní srážce dvou vozidel u Krasnodaru na jihu Ruska. Přežila pouze jediná cestující, uvedl v sobotu internetový list Gazeta.ru. Střet dvou aut zachytil kamerou na čelním skle svého vozu jeden z projíždějících automobilistů a video se objevilo na sociálních sítích.

"Auta se přeměnila doslova v hromadu plechu. Řidiči a cestující neměli šanci. Střet byl tak silný, že lidé zemřeli na místě," poznamenal list. Ke srážce dvou aut ruské výroby, "žigulíku" VAZ 21015 a novějšího vozu Lada Priora, došlo ještě v pátek večer. V obou autech bylo po pěti lidech. Podle videa, na kterém figuruje špatné datum, řidič "žigulíku" přejel do protisměru, poté co v zatáčce ztratil nad vozem kontrolu.

Devatenáctiletá dívka, která nehodu přežila, zápasí o život na jednotce intenzivní péče.

Podobné nehody bývají v Rusku dosti časté, přestože dopravní policie tvrdí, že v posledních letech počet nehod a počet mrtvých na ruských silnicích klesají přibližně o desetinu každým rokem.

Rusové si umísťují minikamery na přední skla svých aut běžně. V zemi, kde řízení auta často bývá riskantním podnikem vzhledem k mizerné kvalitě silnic či jen přibližnému respektování pravidel silničního provozu, představují záznamová zařízení prostředek, jak prokázat svá práva v případě sporných situací a jak se ochránit před korupcí policie.

Autor: ČTK Foto: , Youtoube/ Жесть Краснодар и Край

Další čtení

FBI zmařil v USA plánovaný silvestrovský útok noži inspirovaný IS, uvedly úřady

Zahraničí
2. 1. 2026

Požár švýcarského klubu podle prvního vyšetřování způsobily pyrotechnické svíčky

Zahraničí
2. 1. 2026

Ukrajina nařídila evakuaci 3000 dětí a rodičů ze dvou frontových oblastí

Zahraničí
2. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV