Výbuch v uprchlickém táboře, osm mrtvých

Zahraničí
19. 10. 2015 22:11
Uprchlický tábor v Libanonu.
Uprchlický tábor v Libanonu.

Osm lidí v pondělí zahynulo a několik dalších utrpělo zranění při výbuchu v syrském uprchlickém táboře v Libanonu. Na místo neštěstí údajně dopadla střela libanonské armády.

Okolnosti tragédie zatím nejsou zcela jasné. Podle libanonské televize LBCI ale syrské uprchlíky v táboře u města Arsál nedaleko syrské hranice zabila střela, kterou libanonští vojáci původně vypálili na podezřelé vozidlo.

Libanonská armáda v uplynulých dnech několikrát zaútočila na povstalce bojující v Sýrii proti režimu prezidenta Bašára Asada, kteří často u Arsálu překračují syrsko-libanonskou hranici. Jsou mezi nimi hlavně radikálové z fronty an-Nusra napojené na teroristickou síť al-Kajda a bojovníci organizace Islámský stát (IS).

Ve čtyřmilionovém Libanonu žije podle odhadů Organizace spojených národů asi milion syrských uprchlíků.

Autor: ČTK , AFPFoto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Nebeská podívaná nad Pyrenejemi: úplné zatmění Slunce míří do Španělska

Zahraničí
17. 5. 2026
ilustrační obrázek

Ebola se šíří: WHO bije na poplach kvůli epidemii v Kongu a Ugandě

Zahraničí
17. 5. 2026
ilustrační obrázek

Startup testuje AI v reálném světě: kavárna jako laboratoř budoucnosti

Zahraničí
17. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ