Záplavy v Jordánsku si vyžádaly 18 obětí, především žáky

Zahraničí
25. 10. 2018 20:24
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Počet mrtvých v důsledku bleskových záplav v Jordánsku u Mrtvého moře stoupl na 18, oběťmi jsou žáci a učitelé, kteří jeli na školní výlet. Další asi dvě desítky lidí byly zraněny. S odvoláním na jordánskou civilní obranu o tom informovaly agentury AFP a Reuters.

Záplavy podle svědka smetly do údolí autobus s 37 žáky a sedmi učiteli. Většinu obětí podle jordánské civilní obrany tvoří žáci a počet mrtvých se ještě může zvýšit.

"Na místě probíhá rozsáhlá pátrací operace, je tam několik vrtulníků a člunů a také potápěči námořnictva," uvedl člen civilní obrany. Vrtulníky na pomoc Jordánsku vyslal také Izrael.

V nedaleké nemocnici se shromáždily stovky příbuzných, uvedl svědek. Mnoho z nich plakalo a hledalo nezvěstné děti.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Rusek Zdeněk

Další čtení

ilustrační foto

Ukrajina trolí Rusko. Zelenskyj řekl, že nejlepší sankce jsou požáry rafinerií

Zahraničí
15. 9. 2025
ilustrační foto

Vánoce ve Venezuele začnou 1. října, oznámil autoritářský prezident Maduro

Zahraničí
14. 9. 2025

Rusko dále provokuje, spojenci v NATO zůstávají ve střehu, uvedl Lipavský

Zahraničí
14. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ