Bouchne to! Kanadské městečko děsí mršina plejtváka

Zahraničí
30. 4. 2014 12:20
Obyvatelům kanadského městečka Trout River nedává spát mršina plejtváka obrovského.
Obyvatelům kanadského městečka Trout River nedává spát mršina plejtváka obrovského.

Obyvatelům města na kanadském ostrově Newfoundland nedává spát mršina plejtváka obrovského, kterého moře vyplavilo minulý týden na pobřeží. Tělo uhynulé velryby se mezitím nafouklo metanem z rozkládajících se tkání a lidé se obávají, že může kdykoli explodovat.

Plejtvák dlouhý 25 metrů je zřejmě jedním z několika kusů tohoto druhu velryby, které uhynuly v příliš silném ledu před několika týdny. Jeho tělo vyplavilo moře na pláž městečka Trout River, jehož 600 obyvatel nemá zdroje na to, aby bezpečným způsobem mršinu odstranili.

Kdyby se ji pokusili odtáhnout nebo odtlačit na moře, mohla by představovat riziko pro proplouvající lodě, uvedli místní představitelé.

Největší radost z nastalé situace má majitel nedaleké restaurace. Nová atrakce, ač značně zapáchající, mu zajišťuje zvýšený přísun hostů.

Autor: BBC, ČTK , - red -Foto: youtube

Další čtení

ilustrační foto

Za posledních deset let v EU nejvíce zestárly Slovensko a Kypr

Zahraničí
14. 2. 2026
ilustrační foto

Průzkum: Nejčastějším zdrojem hádek u párů je tón, styl komunikace a finance

Zahraničí
14. 2. 2026
ilustrační foto

Pentagon při únosu Madura použil nástroj umělé inteligence Claude

Zahraničí
14. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ