Alpy: Tři záchranáři se vážně zranili při vyprošťování uvízlého Slováka, jeden z nich zemřel

Zahraničí
29. 4. 2012 12:46
Alpy (ilustrační foto).
Alpy (ilustrační foto).

Při akci na záchranu slovenského turisty, který už v sobotu uvízl v ledovcové puklině v rakouských Alpách, jeden záchranář zemřel a další dva utrpěli zranění. Informovala o tom agentura APA.

Vrtulník, kterým na pomoc Slovákovi letěli záchranáři, při přistávacím manévru dosedl příliš tvrdě. Jeden záchranář se poranil těžce a svým zraněním podlehl, další má dvě zlomeniny, třetí se prý zranil jen lehce.

Slovenský turista se v oblasti Venediger Gruppe ve východním Tyrolsku v sobotu zřítil do hloubky asi 40 metrů a pak ho ještě zasypal stržený sníh. Horské službě se k němu nepodařilo dostat už v sobotu, do záchranné akce se proto znovu pustila dnes ráno. V jakém je stavu, není známo.

Slovenský policista byl jedním z osmičlenné skupiny, která vystoupala na vrchol štítu Gross Venediger. Při sestupu se alpinisté podle agentury APA rozdělili, pět sjelo na lyžích, tři sestupovali pěšky bez uvázání na laně. Krátce po poledni se muž propadl v navátém sněhu a zřítil se do ledovcové trhliny. Ta se zhruba po deseti metrech zužuje natolik, že záchranáři mohou postupovat dál jen s pomocí speciálního vybavení. To je ale velmi zdlouhavé, poznamenala rakouská agentura.

Další čtení

ilustrační obrázek

Trump uvedl, že ho porážka Orbána netrápí, Magyara označil za dobrého člověka

Zahraničí
15. 4. 2026

Jednání ve Washingtonu mezi Izraelem a Libanonem bylo pozitivní, tvrdí strany

Zahraničí
14. 4. 2026

Maďarsko musí urychlit reformy, aby získalo zmrazené fondy EU, uvedla šéfka EK

Zahraničí
14. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ