Británie chce zakázat kontroverzní terapie nabízející "léčbu" homosexuality

Zahraničí
17. 1. 2023 17:00
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Británie se bude snažit zakázat takzvanou "konverzní terapii", která podle zastánců dokáže změnit sexuální orientaci nebo identitu lidí, kteří se řadí ke komunitě LGBT+ zahrnující lesby, gaye, bisexuály, transgenderové osoby a další příslušníky sexuálních menšin.

Podle agentury Reuters to v úterý oznámila ministryně kultury Michelle Donelanová, která uvedla, že vláda v nejbližší době zveřejní návrh zákona zakazujícího tuto praktiku v Anglii a Walesu.

"Zákon bude chránit všechny, včetně těch, kteří se stanou terčem útoků na základě své sexuality nebo toho, že jsou transgender," uvedla Donelanová v prohlášení.

Zákon zakazující konverzní terapii loni schválila například Francie. Každému, kdo jej poruší, hrozí pokuta až 30 tisíc eur (718 tisíc korun) a až dva roky ve vězení. V případě nezletilých či zranitelných osob je maximální výše finančního trestu až 45 tisíc eur a hrozí až tři roky za mřížemi. Podobné zákony již přijala řada zemí po celém světě, včetně Kanady, Brazílie, Ekvádoru, Malty, Albánie a Německa.

Autor: ČTK Foto: , deposithphotos/belchonock

Další čtení

Ajatolláh Alí Chameneí

Žije íránský ajatolláh? Údery prý mířily i na něj a prezidenta. Výsledek není znám

Zahraničí
28. 2. 2026

Írán útočí na cizí země. Terčem jsou americké vojenské základny

Zahraničí
28. 2. 2026
ilustrační foto

Společný útok na Írán se prý připravoval měsíce, uvedla izraelská armáda

Zahraničí
Aktualizováno: 28. 2. 2026 11:59

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ